10 Вересня 2019

Дорожні нотатки «СКС» на Абу-Дабі Плаза. Частина 1

Перше, що ти бачиш в ілюмінаторі, приземляючись в Нур-Султані – це хмари і Абу Дабі Плаза, яка не покине твій погляд все майбутнє перебування в місті. Дуже складно знайти місце звідки її не видно, як в місті так і на його околиці, вона служить відмінним орієнтиром центру міста якщо ти заблукав, оскільки знаходиться в географічному центрі самого міста. Забігаючи наперед, коли забираєшся на верхні поверхи цього хмарочоса, все місто видно як на долоні, але про це пізніше. У цій статті мова піде про те, як наша команда приїхала будувати СКС Абу Дабі Плаза.

Висота Абу Дабі Плаза 311 метрів над рівнем моря, і налічує 75 поверхів, однак нам вдалося забратися на 78-му, будівля є не тільки найвищим хмарочосом Казахстану, але і Центральної Азії.

Площа будівлі складає 515 000 м2 і включає шість блоків.

Блок R: офіси, житлові приміщення, 75 поверхів на 446 квартир, загальна площа 106 тисяч квадратних метрів.

Блок О: офіси, що складаються з 29 поверхів, загальною площею 58 тисяч квадратних метрів.

Блок Н: готель, 14 поверхів, 32 тисячі квадратних метрів.

Блок У: офіси, 30 поверхів – 64 тисячі квадратних метрів.

Блок Z: житлові приміщення, 122 квартири на 16 поверхах на 20 тисяч квадратних метрів.

Під будівлями знаходиться так званий подіум (206 тисяч квадратних метрів), це цокольні поверхи для парковки і торгові площі.

Щоб розібратися як все влаштовано, насамперед належить вивчити креслення. Це не просто хмарочос, це справжнє «місто в місті».

А ось одна з серверних багатофункціонального комплексу, знайшли не з першого разу, оскільки кожен день в будівлі відбуваються зміни. Буває іноді так, що ти пройшов з пункту А в пункт Б, а вже через годину немає можливості пройти тим же шляхом, оскільки його перекрили і тепер потрібно йти в обхід і шукати новий.

Блок H готель «Sheraton» – перша частина Абу-Дабі Плаза, яку ми запускаємо в експлуатацію.

Перед тим, як поставити обладнання на 25-річну гарантію, залишилося завершити тестування.

Далі буде …