Ми сьогодні створюємо підключення до цифрового світу майбутнього

Ми сьогодні створюємо підключення до цифрового світу майбутнього
Ми, ті хто стоїть біля витоків СКС ™, спостерігаємо розвиток комп’ютерів і комп’ютерних мереж з початку 70-х років. І живемо цьому ІТ-світі з початку 70-х років.

Ми застали комп’ютери: МИР-1, Промінь, АВМ, М-222, IBM-360, ЄС-1050, М-4030, PDP-11, СМ3, СМ4, СМ1420.

Довелося познайомитися з БПФ, бортовими керуючими комплексами ЗРК і РВСН.

Тоді в обчислювальних центрах панували багатотермінальні комплекси – «велика» ЕОМ і багато екранів з клавіатурою. Перфокарти і перфострічки, магнітні стрічки, «тарілки» і «каструлі» дисків.

Пам’ятаємо поява на наших робочих столах перших персональних комп’ютерів: СМ1800, Commodore 64, IBM PC / XT, Пошук. Пам’ятаємо поява гнучких дисків 200 мм.

Писали транслятори з мов програмування; драйвери для дисководів; внутрішнє ПО для принтерів і графопостроителей; програмну реалізацію протоколів передачі даних RS-232, Centronics; BIOSи; внутрішнє ПО для адаптерів Ethernet, що працюють по одній парі і з топологією «шина».

Програмували на Алгол, Фортране, Паскалі, Сі, на асемблері і в кодах для процесорів сімейства 8080. І коди тих команд досі стоять перед очима: CD, C9, F5, F1 …


В кінці 80-х років ми стали об’єднувати комп’ютери в мережі.
Тоді ці комп’ютерні мережі існували ізольовано, у зовнішній світ вони не виходили, це були комп’ютерні острівці. І об’єднували вони тільки комп’ютери: мережі Ethernet на коаксіальному кабелі з топологією шина. Для підключення комп’ютера використовувалися BNC-конектори.

У цій шинної топології було три основних недоліки:

  • Деградація питомої пропускної здатності шини. Шина поділялася між усіма підключеними комп’ютерами і зі збільшенням їх кількості все починало сповільнюватися і завмирати;
  • Низька надійність. Якщо шина розривалася, то її робота припинялася. Для «аварії» і зупинки досить було, щоб щось сталося з BNC з’єднанням будь-якого комп’ютера.
  • Невизначений час відновлення працездатності. Якщо розрив шини проходив в закритому кабінеті, то для початку його треба було якось відкрити. А якщо це кабінет академіка, то увійти туди можна було тільки в його присутності, а він міг виїхати на конференцію або у відпустку. І тоді робили обвідний канал відрізком коаксіального кабелю навколо цієї недоступною зони, а потім відновлювали протягом в колишнє русло.

Сервера тих наших комп’ютерних мереж працювали під управлінням Novell.
Сервера тих часів, крім усього іншого, виконували роль ядра мережі. У них намагалися встановити якомога більше мережевих карт (10 Мбіт), щоб забезпечити сегментацію мережі і підвищити питому швидкість для кожного її комп’ютера.


На початку 90-х років нам для побудови мереж стали доступні концентратори і кручена пара.

Підключали комп’ютер до мережі так: прокладали відрізок кабелю (категорія 3) від комп’ютера до концентратора, потім обжимають його коннекторами RJ-45, потім один кінець кабелю включали в порт комп’ютера, інший в порт концентратора.

Топологія зірки – це справжня революція в будівництві комп’ютерних Ethernet мереж.

Патч-панелей, розеток і патч-кордів ми в ті часи не використовували. Їх вартість була висока, та й вважалося, що зі збільшенням кількості з’єднань знижується надійність линка.

При експлуатації мереж з часом набрали статистику відмов. І виявили, що майже всі відмови відбуваються в районі підключення комп’ютерів – там пошкоджується коннектор RJ45, по причині: комп’ютер час від часу пересувається з місця на місце; на робочому місці відбувається зміна комп’ютера; зачеплять кабель – користувач ногою або прибиральниця шваброю.

Усунення було нескладним – обжав новий коннектор і все працює. І все-таки треба було дочекатися сисадміна з кліщами RJ45. Для нього роботи на п’ять хвилин, але ось підійти він відразу не міг – треба було почекати: годину або день інший.

Так, в районі робочих місць у нас з’явилися комп’ютерні розетки і патч-корди. Кількість відмов зменшилася на порядок, а замінити патч-корд на своєму робочому місці з тих пір може і сам власник комп’ютера.


В середині 90-х років прийшов час комутаторів. Стали міняти концентратори на комутатори. Користувачі були просто щасливі: не потрібно вже розділяти продуктивність 10 Мбіт / сек між усіма підключеними комп’ютерами до сегменту мережі. Комп’ютерів в сегменті могло бути і 8, і 64. Ось і рахуйте, кому і скільки чого діставалося. Користувачі раніше не помічали свій повільний доступ – головне, що доступ був завжди. З появою комутаторів, кожен користувач отримав свої виділені 10 Мбіт / сек, ну майже 10 Мбіт / сек.

У комутатора був ще порт зі швидкістю 100 Мбіт і через нього він підключався до ядра мережі. І тут уже був потрібен кабель категорії 5. З появою комутаторів сервер перестав бути ядром мережі.

Потім з’явилися комутатори з «робочими» портами на 100 Мбіт, і кабель категорії 5 отримав повсюдне поширення.

Аналітики прогнозували швидкості передачі даних в 1 Гбіт до робочого місця, і ми стали упреждающе прокладати до робочого місця кабель категорії 5e.

Поруч з комутаторами в кросі з’явилися крос-панелі.

Поява крос-панелей знаменувало появу нового гравця на ринку комп’ютерних мереж – структурованих кабельних систем (СКС).

Кабелі локальної мережі стали жити окремо від активного обладнання локальної мережі, і вони перестали бути кабелями, призначеними тільки для роботи активного обладнання. Кабелі локальної мережі перестали бути кабелями локальної мережі.

І виявилося, що СКС найголовніше, важливіше і потрібніше, ніж комп’ютери і комутатори. Виявилося, що СКС живе довше, ніж обладнання, яке до неї підключається. Комп’ютери та мережеве обладнання в кросі змінюються, а СКС залишається та ж сама.

Спочатку з’ясувалося, що до СКС можна підключити не тільки комп’ютер, концентратор і комутатор, а ще телефон з АТС.
Як зростала кількість інженерних систем і мереж, які бажають підключитися до СКС – велика цікава тема.

Структурована кабельна система стала окремою інженерною системою будівлі зі своїми стандартами та міжнародними асоціаціями, які керують її розвитком.


У другій половині 90-х років ми відчули чарівність, що виходить від СКС. Ми відчули її ауру і магію, побачили її місію.

По-перше, СКС – це платформа, яка здатна утримати на собі весь цифровий світ, вона здатна нести всі інженерні системи будівлі і дати їм нове життя: комп’ютерні мережі, телефонні мережі, телебачення, відеоспостереження, контроль доступу, автоматизація диспетчеризація … Інженерні системи будівель тоді про СКС ще не знали і не чули, їм тільки належало познайомитися – зустріч була далеко попереду.

По-друге…
В інститутах та університетах нас викладали курс філософії. Нам розповідали про природу і причини речей. Погляди греків (Сократ, Платон, Арістотель), німецькі філософи (Кант, Гегель, Фейрбах).
На чому тримається Земля? Як влаштований космос?
Що було спочатку: слово або справа? Що первинне: матерія чи свідомість?
Взаємовідносини матеріалізму і ідеалізму.
Де проходить межа між матеріальним і нематеріальним?
Для себе ми знайшли відповідь на це питання.
Це СКС – вона знаходиться на кордоні між світами, між матерією і духом.
Фізична матерія (мідний або оптичний кабель) створює трубопровід для руху нематеріального світу (біти і байти, що складаються в слова, зображення, аудіо …).
У СКС особливе завдання на Землі і людства ще належить її усвідомити.


Дата створення першої компанії, яка використовувала торгову марку СКС ™ – 05.02.2003.

Наша місія – просвітництво суспільства про роль СКС в житті країни, міста, будівлі, офісу і кожної людини.

Світ змінюється і чи можемо ми передбачити технології майбутнього?
Чи могли будівельники будівель в 70-х роках уявити інформаційні технології наших днів? Схоже, що ні. І вони побудували будівлі, в яких зараз повноцінно жити не можна. Багатоповерхові будівлі, які тоді будувалися, «не знали» про Інтернет, Ethernet, Wi-Fi, IoT, мобільний зв’язок і «не припускали», що ті з’являться. Вони не «готувалися» до того, щоб «прийняти» їх в своє життя і виявилися не здатними «зустріти» і «увібрати» їх в себе.

Тепер людство не хоче знову повторювати помилки минулих років, тепер людство хоче будувати будівлі, здатні прийняти і використовувати інформаційні технології, які з’являться в найближчі десятиліття. Для цього розробляються міжнародні стандарти (ANSI, TIA, IEC, ISO, BICSI) з інженерних систем будівлі і структурованим кабельним системам. У нас ці стандарти є, ми їх вивчаємо і постійно оновлюємо, спираємося на їх концепції в своїй діяльності.

Ми знаємо і можемо побудувати СКС (будівля, офіс, ЦОД, виробництво, клініка, стадіон …), необхідну Замовнику зараз і яка буде здатна задовольняти його потреби протягом десятиліть.

Ми (СКС ™) сьогодні створюємо підключення до цифрового світу майбутнього.

А у Замовника тільки тоді буде потрібна йому СКС, коли він її помітить, і зрозуміє: навіщо вона йому потрібна, яку роль відіграє СКС в його житті і житті його бізнесу.

Майбутнє є у того будівлі, яке вже сьогодні готове зустріти світ інформаційних технологій наступних десятиліть.
Ми готові до такого світу, а Ви ?