17 Грудня 2015

CommScope і учасники проекту VECTOR розробили недорогий оптичний роз’єм без наконечника для спрощеного монтажу

Члени об’єднання VECTOR (Versatile Easy installable Connector implementing new Technologies for accelerated fiber Optic network Roll-outs in Europe), дослідницької ініціативи, заснованої під патронатом Європейської Комісії для розробки недорогого, придатного для установки в польових умовах волоконно-оптичного роз’єму, повідомляють, що досягли своєї мети. Для розробки нового типу роз’ємів були використані найсучасніші технології, включаючи термоусадочні матеріали, наноматеріали, високотехнологічні гелі, мікро-механічні системи вирівнювання.

Новостворена технологія об’єднує оптичні конектори без ферули (наконечника) і повністю автоматизований інсталяційний інструмент (на фото), який дозволить технічним фахівцям із загальною підготовкою проводити інсталяції в польових умовах. За твердженням членів асоціації, коннектори без ферули по продуктивності навіть перевершують вимоги по внесеним втратам специфікації «Grade B» міжнародного стандарту IEC 61300-3-34 для довільно змонтованих роз’ємів. Ці роз’єми не вимагають чищення між циклами монтажу / демонтажу. Більш того, функція самоочищення охороняє торці волокон від накопичення пилу, що забезпечує якість з’єднання і високу повторюваність.

Новинку протестували в своїх лабораторіях оператори Telecom Italia і Telekom Deutschland. В ході тестів підтвердилося, що результати вимірювань нових роз’ємів не поступаються тим, які до сих пір можна було отримати тільки шляхом зрощування оптики.

Залишається додати, що проект VECTOR координує компанія CommScope. У проекті також беруть участь компанії DEMCON Advanced Mechatronics BV (Нідерланди), Celopl? S – Pl? Sticos para a Ind? Stria, SA (Португалія), Vrije Universiteit Brussel and Universiteit Gent (Бельгія), Telecom Italia S.p.A. (Італія) і Telekom Deutschland GmbH (Німеччина).

Відео (Видео)