21 Грудня 2015

Тренди в області ЦОД від Emerson Network Power на 2016 рік

Фахівці компанії Emerson Network Power підготували доповідь про перспективи індустрії ЦОД. Вони виділили ряд трендів, здатних стати визначальними в 2016 році. Нижче наведено п’ять тенденцій, які, як очікується, будуть формувати індустрію ЦОД в найближчому майбутньому:

1. Хмара настає

Більшість організацій в даний час в тій чи іншій мірі використовують хмарні технології. Щоб домогтися більшої гнучкості і знизити залежність від застарілих корпоративних ЦОД, багато хто бере на озброєння гібридні хмари, що поєднують власну обчислювальну інфраструктуру і сторонні хмарні сервіси. Експерти Emerson Network Power очікують, що в перспективі частка власних обчислювальних ресурсів компанії в подібних гібридних схемах буде тільки падати.

Хмара також дозволить власникам корпоративних ЦОД заробити. Свіже дослідження Стенфордського університету (США) і компанії Anthesis Group показало, що протягом року компанії навантажують сервери в своїх дата-центрах в середньому на 5-15% від максимальної обчислювальної потужності цих машин. При цьому близько 30% фізичних серверів просто простоюють без діла. Консолідація обчислювальних ресурсів, а також виявлення та відключення «зомбі-серверів» є важливим кроком до мінімізації енергоспоживання ЦОД. Але є й інший варіант. Експерти Emerson Network Power прогнозують зростання числа компаній, які будуть продавати надлишкові обчислювальні потужності на відкритому ринку з використанням моделі хмарних обчислень.

2. Архітектура важливіше технологій

Нехай передові технології і відіграють важливу роль у забезпеченні ефективності та доступності дата-центру, але увага операторів ЦОД в майбутньому буде зосереджена не на технологіях, а на архітектурі, за допомогою якой розгортаються ці технології. Корпоративні клієнти в більшості своїй довіряють допоміжному обладнанню для ЦОД від іменитих вендорів – надійність подібних рішень приймається як даність. Тому на вибір потрібного товару йде відносно небагато часу. У той же час вибір схеми розгортання тих чи інших рішень (наприклад, Tier 3 або Tier 4) змушує їх серйозно задуматися. При цьому часто корпоративні клієнти шукають нестандартні архітектури з урахуванням своїх унікальних вимог до гнучкості, доступності та ефективності.

3. Елементи інфраструктури дата-центру зможуть «знайти спільну мову»

Інтернет речей (IoT) вплине не тільки на майбутнє архітектури ЦОД за рахунок збільшення обсягу даних, які повинні бути оброблені, – ця технологія також здатна серйозно змінити способи управління інфраструктурою дата-центру. Під дахами сучасних дата-центрів розташовуються десятки тисяч фізичних пристроїв, які обмінюються між собою даними з використанням безліч протоколів і інтерфейсів як IPMI, SNMP і Mod Bus. Це ускладнює взаємодію між окремими пристроями і заважає операторам ЦОД, які хочуть впровадити комплексні системи управління інфраструктурою. Накладені подібною різноманітністю протоколів і інтерфейсів обмеження перестануть існувати після появи стандарту Redfish, що охоплює дата-центри, системи управління інфраструктурою ЦОД і ефективне використання концепції IoT в серверних фермах. В даний час його просування ведуть Emerson Network Power, Intel, Dell і HP. Експерти прогнозують, що масове впровадження Redfish дозволить вивести моніторинг, контроль і автоматизацію інфраструктури ЦОД на якісно новий рівень.

4. Соціальна та екологічна відповідальність

Підвищення ефективності ЦОД по всьому світу знаходиться в центрі уваги профільних ЗМІ не перший рік. Не так давно привертати увагу до проблеми надмірного енергоспоживання дата-центрів активно почали і всілякі природоохоронні організації на кшталт Greenpeace. Завдяки їх зусиллям все більше компаній хочуть зробити свої дата-центри «зеленими», щоб поліпшити корпоративний імідж. У 2016 році забезпечення стійкості обчислювальної інфраструктури через підвищення енергоефективності дата-центрів і переведення їх на альтернативні джерела енергії також буде в центрі уваги багатьох операторів ЦОД. Крім того, буде рости затребуваність послуг зі стійкою утилізацію старого обладнання з серверних ферм.

5. ЦОД стануть ближчими до споживачів контенту

Справитися з ростом інтенсивності споживання цифрового контенту та збору даних з використанням стандартної концепції централізованого дата-центру стає все складніше. У 2016 році на частку великих і потужних дата-центрів, як і раніше, буде припадати основна частина обчислень, але при цьому все більш широке поширення отримуватимуть мікро-ЦОД, що розгортаються поблизу споживачів контенту (наприклад, користувачі місць для розміщення відеофайлів) або точок, де дані активно генеруються (наприклад, IoT-системи на промислових об’єктах). Це дозволить знизити затримки при передачі електронної інформації, а також підвищити якість обслуговування кінцевих користувачів і ефективність обробки даних.

Крім того, на думку фахівців Emerson Network Power, в прийдешньому році повинно продовжитися зростання попиту на модульні і контейнерні дата-центри. Подібні рішення будуть все більш активно брати на озброєння телекомунікаційні компанії, які прагнуть забезпечити необхідний рівень гнучкості своєї інфраструктури. У 2016 році також має зрости популярність програмних засобів для управління інфраструктурою дата-центру (DCIM), які дозволяють оптимізувати системи охолодження та електроживлення, а також інші елементи допоміжної інфраструктури ЦОД.