24 Травня 2023

Розроблено проектну документацію телекомунікаційної інфраструктури логістичного комплексу

Розроблено проектну документацію етапу “Робочий проект” телекомунікаційної інфраструктури об’єкта “Логістичний комплекс”.

Інженерні системи::

• Структурована кабельна система (СКС);
• ЛКМ;
• IP-телефонія;
• Wi-Fi;
• Відеоспостереження;
• Контроль доступу;
• Охоронна сигналізація;
• Гарантоване електроживлення.

СКС – фундамент телекомунікаційної інженерної інфраструктури

СКС у цьому проекті є фундаментом телекомунікаційної інженерної інфраструктури логістичного комплексу.
СКС в цьому проекті забезпечує транспортний рівень для функціонування всіх низьковольтних інженерних систем комплексу (ISO/IEC 11801-6).

Всі низьковольтні інженерні системи тут працюють поверх СКС, тобто вони не мають власних апаратних кімнат, кросів, кабельних трас (лотків, прохідних отворів, коробів), магістральних і горизонтальних кабелів. На етапі проектування інші розділи низьковольтних інженерних систем подають заявки в розділ СКС щодо їхніх потреб у мідних та оптичних портах.

Отже, замість традиційного роздільного проектування низьковольтних інженерних систем тут застосований інтегрований підхід до їхньої створення. Такий підхід надає масу організаційних та економічних переваг Замовнику. Це проявляється на всіх основних етапах створення та життя об’єкта: проектування, будівництво, експлуатація, розвиток та модернізація.

Детальніше про переваги інтегрованого підходу до розробки низьковольтних інженерних систем будівлі можна прочитати в статті “Розділення праці у Адама Сміта і телекомунікаційна інженерна інфраструктура сучасної будівлі”.

Основні характеристики СКС об’єкта

Магістральна підсистема об’єкта реалізована на оптиці. При розробці магістральної підсистеми закладені проектні рішення, які забезпечують:
функціонування сучасних і майбутніх застосунків (швидкість до 100 Гбіт);
відмовостійку топологію за рахунок дублювання BD і EF, а також забезпечення резервних маршрутів між  будь-якими двома розподільними вузлами (BD, ER, EF, FD);
масштабованість, стійкість до збільшення кількості видів застосунків і кількості застосунків за рахунок початкової кількості резервних волокон в оптичних кабелях;
Два розподільних вузли будівлі (BD, Building Distributor) розташовані достатньо далеко один від одного. Розподільні вузли будівлі пов’язані між собою двома оптичними кабелями по XX волокон, які пролягають повністю по різних маршрутах, немає відрізків спільної прокладки. Поруч з кожним розподільним вузлом комплексу (BD) розміщується апаратна кімната (ER; Equipment Room).

До кожного локального розподільного вузла (FD, Floor Distributor) підходять по два оптичних кабеля по YY волокон, один кабель від BD1, другий від BD2. Ці оптичні кабелі пролягають повністю по окремих маршрутах, немає відрізків спільної прокладки.

Дві точки входу (EF, Entrance Facility) для підключення зовнішніх оптичних ліній (корпоративних ліній та ліній операторів зв’язку). Точки входу розташовані в протилежних частинах будівлі, тобто з максимально можливим віддаленням одна від одної. Від кожної точки входу прокладено по два оптичних кабеля по ZZ волокон до кожного розподільного вузла будівлі, кабелі пролягають по різних маршрутах.

Горизонтальна підсистема запроектована в екранованому виконанні на компонентах категорії 6А. Горизонтальна підсистема має зонну топологію, яка забезпечується точками консолідації на 12 і на 24 портів.

PoE (Power over Ethernet). Проектні рішення забезпечують функціонування застосунків PoE до 60 Ватт на порт.
При прокладці кабелю в лотках враховані проектні рішення для забезпечення застосунків PoE: кабель F/FTP 23 AWG, об’єднання кабелів у пучки (по 12 або 24 кабеля) та дотримання відстані між пучками не менше 1 см.
За допомогою PoE на об’єкті до мережі підключається велика кількість пристроїв найрізноманітнішого призначення: відеокамери; IP-телефони; точки доступу Wi-Fi; комутатори периферійного рівня; системи контролю доступу; датчики (руху; присутності; освітлення; контролю якості повітря; вологості; температури; рівня рідини); лічильники (води, тепла, газу); контролери управління інженерною інфраструктурою будівлі (BMS, HVAC, освітлення); контролери сигналізації; контролери управління транспортом; контролери штрих-кодів; монітори та інше.

Wi-Fi. Бездротова мережа охоплює повністю простір логістичного комплексу.
Для кожної точки Wi-Fi всередині будівель передбачено два порти RJ45 6А (10G).
 СКС готова прийняти до установки точки доступу: Wi-Fi 4 (802.11n) до 600 Мбіт/с; Wi-Fi 5 (802.11ac) до 3,5 Гбіт/с; Wi-Fi 6 (802.11ax) до 9,6 Гбіт/с; Wi-Fi 7 (802.11be) до 20 Гбіт/с.
Точки доступу Wi-Fi об’єкта підтримують протоколи обміну даними Інтернету речей IoT (Internet of Things).

Підсумок

Головною особливістю проекту є інтегрований підхід до розробки телекомунікаційної інфраструктури всі низьковольтні інженерні системи працюють поверх СКС.

Магістральна топологія СКС логістичного комплексу має здатність до масштабування, високої пропускної спроможності, підвищеної надійності та відмовостійкості.

Зонна топологія горизонтальної підсистеми СКС: спрощує процеси проектування та будівництва телекомунікаційних інженерних систем; відкриває можливості для гнучкого конфігурування робочих місць; полегшує впровадження нових застосунків; забезпечує підвищену збереженість кабельних ліній при проведенні будівельних робіт, які, безсумнівно, будуть за час життя об’єкта.

Єдина структурована кабельна система об’єкта створює передумови: для скорочення строків і вартості реалізації об’єкта; для зменшення експлуатаційних витрат; для полегшення розвитку та модернізації телекомунікаційної інфраструктури об’єкта з плином часу.