22 Листопада 2019

UNIT, який живе в 19 “шафі

У чому вимірюється висота?
В яких одиницях ми вимірюємо висоту?

—– Замість прологу —–

З дитинства пам’ятаю, бабуся говорила: «Від горшка два вершка». Я розумів, що це означає невеликий зріст. Висота горщика зрозуміла, горщик ось стоїть перед тобою. Розмір вершка, напевно, менше, ніж у горщика. Якого розміру вершок не знав тоді, не знаю і зараз.

Нам звичніше вимірювати зріст в сантиметрах?
На питання: «Якого зросту був Наполеон Бонапарт?» Ти можеш, припустимо, відповісти: «Сто шістдесят дев’ять сантиметрів».
А скільки це у вершках?

Звернемося до гугла: «Вершок – староруська одиниця довжини, спочатку дорівнювала довжині двох верхніх фаланг вказівного пальця. Слово вершок походить від «верх» в сенсі «верхній край чогось, вершина, верхівка» ».

Аршин містить 16 вершків. Сажень містить 48 вершків.

11 жовтня 1835 року, згідно з вказівкою Миколи I «Про систему російських мір і ваг», довжина сажні прирівняна до довжини 7 англійських футів. Один англійських фут містить 12 дюймів.

1 вершок = 1? 48 сажені = 7? 48 фути = (7 * 12) / 48 дюймів = 1,75 дюйма.

Дюйм дорівнює 2,54 см

Тепер «1,75 дюйма» переведемо в сантиметри: 2,54 * 1,75 = 4,445 см
1 вершок = 4,445 см = 44,45 мм.

Виходить, зріст Наполеона у вершках 38 вершків.

А правильна відповідь – 6 вершків. Чому так? Про це в наступний раз. Підказка була трохи вище.


———- Основна частина ———–

Серверні і мережеві шафи (стійки) мають одну або дві пари 19 “напрямних, до яких кріпиться устаткування: ІБП, сервера, комутатори, розподільники живлення, полки, організатори, крос-панелі, … .

Чому напрямні називаються «19″ »? Тому що між ними (парою напрямних) відстань 19 дюймів або 48,26 см.

Довжина (висота) 19 “направляючої вимірюється в юнітах (UNIT).
UNIT = 44,45 мм


Висоту шаф і стійок прийнято вимірювати в юнитах і при цьому «UNIT» скорочують до «U».
Наприклад: 6U, 15U, 37U, 42U.

Нам кажуть, що шафа висотою 42U.
Скільки це буде в сантиметрах?
Перемножуємо 42 * 4,445 і отримуємо 186,69 см.
Вимірюємо рулеткою висоту шафи і отримуємо 205,5 см.

Чому різниця майже в двадцять сантиметрів? Все просто, так і повинно бути.
Чому різниця? Інформація про висоту шафи в юнитах відноситься до розмірів (довжинам) вертикальних напрямних, призначених для установки обладнання.

Інформація про висоту шафи в юнитах говорить про доступну ємность по висоті для установки обладнання. А у шафи є ще основа і верхня частина, ось за рахунок їх і набігають додаткові десятки сантиметрів.


На практиці постійно виникають ситуації, коли потрібно проводити перетворення з юнітів в сантиметри і навпаки.

15 юнітів це скільки?
Висота ІБП 18 сантиметрів, скільки юнітів він займе в стійці?

Нам допоможе відповісти на наші запитання наступна таблиця.

15 юнітів це скільки? Шістдесят сім сантиметрів, трохи менше.
Висота ІБП 18 сантиметрів, скільки юнітів він займе в стійці? Чотири юніта.


Їх юніт, це наш вершок.
Дивовижно !!!

——– Замість епілогу ——–

Слово вершок зустрічається текстах з 16 століття. Одна з ранніх згадок вершка в російських текстах міститься в «Домострої» і якраз використовувалося для вимірювання висоти.

  1. Як всяке плаття кроїть і залишки і обресков берегти
    У господарському побуті коли ллється яке плаття кроїть собі або дружині або детем або людем, камчато або тафтяно або ізуфрено, або кушачно або зенденінное або сукняное, або армячное або сермяжное або шкіри які краіті або сагадак або на сідло або ометюк або суми або сапагі або шуба або каптан або терлік або однорятка або картель або літник і каптур, або шапка або нагавіци, або яке платно ні буди, і сам государ або государиня дивиться і смечает залишки і обресков живуть і ті залишки і обресков до всього прігожаютца в господарському справі поплатився ветчаново товож портіща або до нового додати або яке ні буди полагодити а залишок або обрізок як виручити а в торгу втомишся прібіраючі в ту особу в три дорагі купиш а іноді і не поприбираєш, а коли ллється яке платно кроїть молоду людині синові або дочки або молодоі невеске летник або кортел або шуба з поволокою або опашень зуфрян або камчатов або обьярь, або отласу або оксамит або терлік або кафтан і што ні буди добре і кроячі до згібаті, вершка по два і по три на подолі і по краєм і по швом і по рукавом, і як виросте роки два чи три або в чотири і роспоров то платно і загнуте відправить знову платно добре стане дещо сукні не завжди носить то так краіті.

Для молодих людей (підлітків) слід купувати одяг на виріст, а рукава і поділ на два-три вершка загнути, а потім у міру того як чадо буде зростати, то загнуте потроху відпускати.


І вже в 16 столітті нашим вершком вимірювали і управляли параметром «висота» вироби і навіть тим, що зараз називається OPEX або вартість володіння.


Матеріал підготував: RJ45