30 Жовтня 2020

Десять помилок в прокладанні промислових Ethernet мереж

Іноді фахівці інтеграції промислових мереж Ethernet в роботі стикаються з проблемами, які виникають через недостатню кваліфікацію персоналу, який працював над проектом раніше.

Уявімо 10 найбільш складних ситуацій, з якими, можливо, доведеться зіткнутися і вам!

1) Використання кабелів, роз’ємів, і мережевого устаткування, призначених для офісів.
Безумовно це обладнання замовника в промислових мережах працювати буде, але наскільки довго? Подібне обладнання не здатне витримувати електричні перешкоди, вібрації, хімічні речовини, вологість і інші речі, які неминучі на заводах. Найкраще уникати використання офісного обладнання в промислових мережах, так як відновлення працездатності мережі займе дорогоцінний час.

2) Недбалий підхід до прокладання кабелів.
Більшість кабелів мають обмеження, які потрібно враховувати при їх прокладанні, враховувати області впливу на них хімікатів, електромагнітних завад або навіть води. Погано те, що кабель буде працювати як повинен, але збій може відбутися раптово.

3) Відсутність маркування інсталяційних кабелів.
До кабельних установок є стандарти і вимоги до маркування, яких варто дотримуватися. І мова йде не про безпеку, а про зекономлений час в процесі модернізації або усунення неполадок.

4) Установка не протестованих кабелів на лінії.
Дуже часто затримки в реалізації проекту відбуваються через пошук неполадки для її усунення на дуже довгих кабелях або серед безлічі забитих роз’ємів, які не були заздалегідь протестовані. А ось швидкий тест на початку роботи допоможе уникнути подібного.

5) Відмова від тестування розширених кабельних параметрів.
Якщо попередній тест покаже правильність установки кабелю, то вдосконалені тестери покажуть додаткові параметри, які будуть впливати на роботу в майбутньому. Це і перехресні наведення, і опір, і зворотні втрати та інше. Гарантія відповідності стандартам експлуатації – це впевненість роботи системи в процесі експлуатації.

6) Використання цифрових подовжувачів.
Досить часто можна зустріти варіант подовження “непрацюючого кабелю” за допомогою підключення його до некерованого комутатора. Таке рішення може бути робочим, а може в певний момент стати точкою відмови і бути “невидимим” для мережевого управління, що посилює процес пошуку проблеми техніком.

7) Повна довіра світлодіодній LED індикації.
Навіть палаючий світлодіод, який приносить саме задоволення не можна вважати гарантією правильності роботи каналу зв’язку. Ледь працюючий зв’язок або навіть зовсім непідключений канал може дати світло світлодіода. Тому довіряючи, варто перевірити!

8) Усунення неполадок “пальцем в небо”.
Коли видимих ​​технічних неполадок мережі немає, то відключаючи і підключаючи назад коннектори, можна витратити багато часу на виправлення працюючих речей і грошей на заміну не того обладнання. Якщо не знати в чому саме проблема, то і її усунення не може бути здійснено.

9) Непідготовленість до причин збоїв промислових мереж.
Згідно з дослідженнями найчастіше причиною відмов промислових Ethernet мереж є кабелі з роз’ємами. Але лише наявність кабельного тестера дозволить швидко визначити як причину проблеми, так і її локалізацію, а значить і швидке її рішення.

10) Нехтування перевіркою і очищенням волокна.
Якщо мова йде про промислову мережу Ethernet, що включає в себе використання оптоволокна, то поширена причина відмови мережі це бруд на торцевих поверхнях роз’ємів, особливо якщо заводське середовище досить брудне і курне. Уникнути проблем можна оглядом оптоволоконних з’єднань при підключенні.

статтю підготував

Євген Чернець