29 Жовтня 2020

“Абу Дабі Плаза”. Як будували найвищу будівлю в Центральній Азії

Будівництво найвищої будівлі в Центральній Азії, мультифункціонального комплексу Абу Дабі Плаза (г.Нур-Султан, Казахстан): особливості процесу, ідея і концепція проекту у фоторепортажі.

Унікальна фотографія: вид на вежу Абу Дабі Плаза і пролітаючу комету С / 2020 F3

Мультифункціональний комплекс Абу Дабі Плаза в Нур-Султані – це не тільки найвища точка столиці Казахстану, це справжнє «місто в місті», яке об’єднує на своїй території готель Sheraton, торговий центр з магазинами одягу, супермаркетом, аптекою, кафе і дитячим розважальним центром, а також офісні приміщення і бізнес-апартаменти. В багатофункціональний комплекс входить 4 висотних будівлі з офісними і житловими приміщеннями, а також 12-поверховий готель Sheraton. Загальна площа їх території становить понад 515 тис.м2. Одна з веж Абу Дабі Плаза є найвищою вежею в Центральній Азії.

Схід сонця. Абу Дабі Плаза

Спорудженню такого масштабного проекту для Казахстану передував тривалий період інженерно-геологічних досліджень. Велика група фахівців з різних областей займалася вивченням геодезичних, геологічних і екологічних особливостей ділянки. Як результат, високі вимоги стандартів якості, особливості клімату Нур-Султана, природи і інші тонкощі були враховані в процесі будівництва хмарочоса.

Монтаж каркаса архітектурної корони вежі

Для того, щоб врахувати їх і побудувати висотний будинок за останніми технологіями і відповідно до міжнародних стандартів якості, для будівництва були залучені найкращі фахівці з великим досвідом роботи з різних країн світу і професіонали з Казахстану.

Початок робочої зміни

Підготовка до стропування на висоті.

Висота найвищої вежі в МФК Абу Дабі Плаза становить 311 метрів і налічує 75 поверхів. Для будівництва висотних будівель такого масштабу існують певні технології, які забезпечують їх стійкість.

У хмарочосі передбачені аутригерні пояса, або пояса жорсткості. Подібні системи надають особливу міцність будівлі за рахунок додаткового армування – просторові ферми висотою в кілька поверхів є дисками жорсткості, що сприймають навантаження власної ваги будівлі, а також колосальний вплив степових вітрів. Для забезпечення надійності конструкцій і виявлення відхилень в Абу Дабі Плаза застосовується система моніторингу несучих конструкцій – система сенсорів встановлених в конструкції будівлі.

Установка сталевої балки на просторової фермі архітектурної корони

Установка сталевої балки на просторової фермі архітектурної корони.

Нічна зміна.

Установка фасадної панелі в проектне положення.

Фотографія зсередини кабіни баштового крана.

Сталеві несучі елементи каркаса будівлі і другорядні балки перекриттів облицьовані вогнезахисними матеріалами і оброблені вогнезахисними складами.

Крім того, цікавим є той факт, що крани, задіяні в будівництві будівлі, є найвищими в Центральній Азії. У будівництві Абу Дабі Плаза застосовується ковзаюча опалубка і ковзаючі баштові крани, які піднімаються разом з будівлею.

Вид на монтажні роботи каркаса архітектурної корони на висоті приблизно 310 метрів.

Будівництво багатофункціонального комплексу Абу Дабі Плаза підходить до завершення і найближчим часом він стане найпривабливішим місцем для туристів і жителів міста Нур-Султан. Торговий центр був відкритий 2 грудня 2019 року, готель «Шератон» також готовий зустрічати гостей.

Приварка кронштейна до периметральної балці фасаду для установки фасадного ригеля.

Абу Дабі Плаза вже сьогодні став символом столиці Казахстану, як нового сучасного ділового центру в серці степу. Професіонали в галузі архітектури та будівництва виконали колосальну роботу в проектуванні та зведенні нового архітектурного об’єкта, який по праву стане візитною карткою міста.

Вид на Абу Дабі Плаза і місто Нур – Султан. Закінчення зміни. Робочі повертаються з будівництва.


Джерело: https://nationalgeographic.kz