14 Липня 2016

Вогнестійкий кабель ETHERLINE FIRE Cat.5e PH120 від Lapp для систем пожежної сигналізації

Компанія Lapp Group зі Штутгарта представила промисловий кабель передачі даних ETHERLINE FIRE Cat.5e PH120 для стаціонарної прокладки всередині будівель. Основною властивістю цього кабелю є здатність зберігати працездатність у відкритому вогні протягом 120 хвилин.

Вогнетривкі властивості кабелю забезпечені особливостями конструкції з потрійним захистом. По-перше, кожна жила в оболонці з поліетилену обмотана негорючою стрічкою, виготовленою з мінералізованой склонитки. Кожна пара скручених жив знову загорнута в стрічку з мінералізованой склонитки. Всі чотири пари розділені хрестовиною з поліетилену і знову обгорнуті стрічкою з тієї ж мінералізованой склонитки. На довершення до всього кабель екранований алюмінієвою стрічкою і одягнений в оболонку з термопластичного еластомеру. Цей вогнетривкий пластик виділяє мало диму при горінні і не містить галогенів.

Таким чином, ізоляція ETHERLINE FIRE Cat.5e PH120 під впливом вогню зберігається протягом 120 хвилин відповідно до стандарту EN50200. Німецькі інженери часто називають це «функціональним збереженням». Однак офіційні випробування стежать тільки за збереженням працездатності (здатності проводити сигнал) кабелю, але не за якістю передачі сигналу.

У випробувальному центрі Lapp в Штутгарті кабельні експерти виходять далеко за рамки вимог стандарту EN50200. При проведенні випробувань на вогнестійкість вони вимірюють додаткові параметри, такі як загасання і затримка сигналу. Це єдиний спосіб оцінити надійність кабелю в реальних умовах. Подібні тести проводяться і при випробуванні кабелів Lapp зі скловолокна, наприклад, HITRONIC FIRE (цей кабель є ідеальним для подолання великих відстаней, наприклад, для прокладки в тунелі. HITRONIC FIRE зберігає ізоляцію протягом 180 хвилин).

Незважаючи на те, що ETHERLINE FIRE Cat.5e PH120 був випущений на ринок зовсім недавно, він вже інстальований в одній з клінік в Австрії, де з’єднує систему пожежної сигналізації з контрольним центром.