20 Жовтня 2015

На конференції BICSI фахівці СССА продемонстрували різницю між поганим і хорошим кабелем

На черговій конференції BICSI, що пройшла в кінці вересня 2015 року, Асоціація кабельного і комутаційно-з’єднувального обладнання зв’язку (Communications Cable & Connectivity Association, СССА) звернула увагу громадськості на проблеми в галузі СКС. Мова в черговий раз йшла про наявність на ринку контрафактної (підробленої) продукції і рекомендаціях, як її розпізнати. Причому в центрі уваги на цей раз виявилася не сама продукція, кабель тощо, а підробка упаковки відомих виробників, в якій якраз і ховається той самий «контрафакт».

На стенді СССА були представлені дві упаковки з «поганим» і хорошим кабелем, одна з яких була виготовлена ​​компанією Reelex, відомим постачальником тари для кабелю, друга, зрозуміло, – недобросовісними постачальниками. Якість першої гарантує наявність голографічного ярлика органу сертифікації Underwriters Laboratories (UL), на другій упаковці цього немає.

Другою ознакою підробки, на думку СССА, може бути характер розмотування кабелю з упаковки. Скажімо, намотування за технологією Reelex дозволяє витягати кабель з коробки гладко, з мінімумом вузлів, вигинів і заплутування. А ось з «піратської» коробки кабель тягнеться затрудненно, перекручений, переплутаний, з багатьма перегинами.

Причому, мало того, що намотаний він сяк-так, так ще цей кабель виявився з алюмінієвими обмідненими провідниками, який СССА вважає протипоказаним для використання в мережах передачі даних. (Справедливості заради, думка про останній у фахівців не так категорична. – Прим. Ред.).

На видео Дэвид Киддоу (David Kiddoo), виконавчий директор СССА, розповідає про небезпеки, які можуть чекати споживачів при виборі продукції СКС (англ.).