11 Грудня 2020

Що чекає в майбутньому мережі будівель і кампусів?

2020 рік став роком серйозних змін в нашому способі життя і роботи. Вплив пандемії Covid-19 відчувається у всіх сферах життя, і воно принесло нові зміни в місця проведення заходів і університетські містечка, які з усіх сил намагаються залишатися актуальними під час масової ізоляції. Для багатьох власників будинків корисні технології стали обов’язковими технологіями в епоху Covid, прискорюючи технологічні вдосконалення, які раніше залишалися на другому плані. Давайте подивимося на деякі ключові тенденції, що впливають на будівництво та мережі кампусів, які ми очікуємо побачити в 2021 році.

Вибухове зростання важливості мережевої інфраструктури

Covid-19 змінив пріоритети бізнесу, а разом з ними і роль мереж в будинках і кампусах. У 2021 року ми бачимо, що компанії використовують віддалені мережі, оскільки деякі з них пропонують співробітникам можливість працювати віддалено на постійній основі, в той час як інші компанії пристосували свої офіси до соціального дистанціювання, що означає, що в офісі буде менше співробітників. Мережа, яка пов’язує віддалених співробітників з їх компаніями, стала важливіше, ніж будь-коли. Зосередивши увагу на здоров’ї і безпеці співробітників і клієнтів, власники будівель будуть продовжувати розгортати безпечні VPN-з’єднання і по-іншому управляти своїми мережами.

Серебряный Бриз. Фото:   http://forum.domik.ua/

Команди по створенню ІТ і операційних технологій (OT) будуть працювати більш тісно разом, щоб забезпечити максимальну ефективність і мінімізувати витрати на експлуатацію будівлі. Це ключовий момент, тому що кожен бізнес очікує отримати віддачу від своєї мережі та обладнання для розумних будинків. Офісні площі скорочуються і викликають зростання попиту на мережі Wi-Fi, оскільки ті співробітники, які приходять в офіс, не займають ті ж площі, що і раніше.

Команди OT продовжать впровадження технології безконтактного контролю доступу та розміщення тепловізійних камер в ключових місцях для контролю температури співробітників і відвідувачів. Інші системи будуть вимірювати кількість людей в кожному внутрішньому приміщенні, щоб контролювати розмір натовпу, і все частіше будуть встановлюватися такі пристрої, як IP-камери безпеки, світлодіодні ліхтарі і цифрові вивіски 4K HD.

Межі між ОП і ІТ стираються

У міру того, як команди ІТ і ОТ працюють всі ближче один до одного, ми бачимо стирання традиційних кордонів між ОТ (операційні технології, такі як HVAC, контроль доступу і освітлення) та ІТ (мережі і комп’ютери). Команди OT потребують доступу до мережі так само, як і бізнес-користувачі, і їх доступ повинен охоплювати не тільки Wi-Fi, але і протоколи IoT, такі як Zigbee і LTE-M. Power over Ethernet (PoE) став набагато більш важливим засобом живлення віддалених пристроїв IoT.

Команди OT вперше повинні знати, яка пропускна здатність доступна в мережі і хто її використовує. У свою чергу, ІТ-команди повинні підтримувати більш широкий спектр пристроїв і призначених для користувача сценаріїв, тому вони впроваджують нові технології підключення, такі як CBRS і приватний LTE, для їх підтримки. Ми розглядаємо ці розробки як попередники об’єднання команд ОТ і ІТ з метою уніфікації управління мережею.

Хмара стає більше і присувається ближче

У міру того як ІТ та OT команди будуть прагнути контролювати і управляти розрізненими групами користувачів і додатками в 2021 році вони більше уваги звернуть на хмару. Дійсно, IDC прогнозує, що до наступного року витрати європейських підприємств на хмарні технології будуть неухильно зростати і перевищать 100 мільярдів доларів. Будучи центральним універсально доступним ресурсом для зберігання інформації, хмара значно спрощує об’єднання і управління тими, хто працює як вдома, так і на місці. Мережеві менеджери можуть бути де завгодно і при цьому мати уявлення про те, хто і що використовує мережу, а також про потенційних проблемних місцях. Хмара також спрощує гнучкість щодо того, хто керує всією мережею, будь то ІТ-організація або нейтральний хост-оператор.

Мережі передачі даних знаходяться в центрі всіх цих змін. Вони кажуть, що необхідність – мати винаходів, а обмеження, пов’язані з Covid-19, змусили мережі ІТ і ОТ на майданчиках і кампусах швидко розвиватися, чого ми, можливо, не очікували кілька років тому. Потреба в пропускної здатності, достатньої для підтримки нових технологій і додатків, які вони забезпечують, стимулює масову еволюцію мережі. Нові периферійні пристрої стануть каталізаторами поновлення внутрішньої інфраструктури, включаючи нові мультігігабітние комутатори і модернізоване оптоволоконне з’єднання для підтримки збільшуваного навантаження центру обробки даних. ІТ-відділи, які займаються циклічними оновленнями, також розгортають кабелі CAT6A, які підтримують швидкість передачі даних до 10 Гбіт / с, щоб запобігти появі вузьких місць в мережі і повністю задовольнити нові вимоги PoE.

Складність мережі зростає

Все це означає, що мережі стають більш складними, і в 2021 році їх кількість буде збільшуватися в міру збільшення кількості технологій. Власники будинків тепер повинні використовувати всередині будівель мобільний бездротовий доступ, Wi-Fi, CBRS, фіксований бездротовий доступ (FWA) і приватні мережі LTE. Ці групи повинні доставити ці мережі в більшу кількість місць у міру розгортання додатків для управління температурним режимом, контролю доступу та визначення розміру натовпу. У багатьох компаніях і школах можливості відеотрансляції будуть як і раніше важливі, що означає, що мережі повинні підтримувати можливості висхідного зв’язку, як ніколи раніше. Застарілі мережі, як правило, не створювалися для підтримки висхідних каналів відео, тому поновлення мережі є частиною змін, що почалися в цьому році і триваючих в наступному році.

Крім того, будівлі, які були спроектовані для широких горизонтальних варіантів використання, тепер підтримують вертикальні варіанти використання, такі як мовні центри та станції перевірки працездатності. Це стало каталізатором мережевої творчості, такого як використання точок доступу Wi-Fi на дахах будівель, щоб дозволити довколишнім працівникам або студентам підключатися. Ми бачимо цю творчість в дизайні і використанні мережі.

При меншій кількості людей в офісах і більшій кількості працюючих віддалено мережі будівель і кампусів стануть ще більш важливими в 2021 році, що призведе до розмивання ІТ і OT організацій, а також до зростання хмарних технологій. І хоча складність мережі як і раніше буде предметом обговорення з ростом числа нових технологій і додатків, ми бачимо можливість для мереж сяяти в міру того, як вони стають більш потужними і гнучкими, допомагаючи ІТ і ОТ організаціям підготуватися до того, що буде далі.


Джерело: Commscope