12 Грудня 2020

Програмне забезпечення для проектування систем відеоспостереження

Системи відеоспостереження мають дуже широкий спектр використання. Вони допомагають захистити власність, можуть надавати докази, інформувати про дорожні ситуації, вказувати на підозрілу поведінку людей і багато іншого. Очевидно, що застосування систем відеоспостереження буде поступово розширюватися в майбутньому разом з розробкою нових технологій і, як наслідок, сприятиме поступовому зниженню собівартості цієї продукції.

Проектування системи відеоспостереження включає в себе ряд розрахунків і специфікацій, які згодом використовуються для вибору відповідних компонентів з бажаними властивостями. Ці основні параметри включають в себе фокусну відстань об’єктива, глибину різкості, кут огляду, параметри для ідентифікації людей, пропускну здатність даних, падіння напруги, місце на жорсткому диску для резервного копіювання, а також мінімально необхідне завантаження інтернет-з’єднання на трансляцію всіх камер в розроблену систему відеоспостереження CCTV (Сlosed Circuit Television). Існує широкий набір програмних інструментів, які виконують ці розрахунки.

В даний час доступні онлайн-інструменти, які зазвичай відкриті для громадськості на веб-сайтах виробників компонентів відеоспостереження. І, звичайно ж, існують складні програмні інструменти, які необхідно встановити до їх використання на комп’ютері. Стаття присвячена аналізу деяких інструментів, які можна використовувати для визначення параметрів окремих компонентів відеоспостереження.

  1. JVSG – професійне програмне забезпечення, яке спрощує процес проектування системи відеоспостереження та допомагає усунути ризик потенційних помилок або неправильних конфігурацій.

3D-модель створюється на основі планів об’єкта, в який ми поміщаємо камери з заданими конфігураціями і параметрами.

Під час моделювання можна імпортувати зовнішні 3D об’єкти. При роботі в цьому середовищі, після завантаження макета об’єкта в форматах JPEG, PNG, BMP, PDF, MS Visio або Google Earth, можна моделювати стіни, кімнати, вікна, двері та багато іншого. Згодом в об’єкт додається обладнання та інші предмети. Потім додаються камери, кількість яких в одному проекті може доходити до 150. Інструмент може розраховувати поля зору, кути огляду і фокусні відстані. В поле зору він може розрахувати якість зображення в залежності від відстані до захопленого об’єкту. Поля огляду можна розділити на зони, кольори яких відображають якість відео для виявлення.

Програмне забезпечення може відображати реальні види з усіх камер в 3D-режимі, а також може відображати якість зразка зображення в залежності від відстані від камери, в денному і в нічному режимах.

Ще одна особливість – настройка якості зображення для ідентифікації номерних знаків транспортних засобів. Це може бути корисним, наприклад, при установці систем відеоспостереження біля воріт або входів в будівлі.

Сайт ПО: jvsg.com

2. CCTVCAD – комплексне програмне забезпечення для проектування систем відеоспостереження, яке полегшує розрахунки, необхідні для вибору відповідних компонентів системи.

Також можна розраховувати фокусні відстані, кути огляду і діапазони камер. Крім того, програма допомагає визначати параметри для виявлення людей, їх ідентифікації або зчитування номерних знаків транспортних засобів. Інші функції включають розрахунок глибини різкості, падінь напруги і визначення необхідної світловіддачі для достатнього освітлення сцени.

Весь об’єкт можна намалювати в форматі 2D або 3D, а камери можна розмістити в розробленої моделі. Згодом їх можна налаштувати для отримання точних кутів огляду і реалістичних зображень в 3D. Зображення відображаються в кольорі, відповідному якості зображення в залежності від відстані до камери. Можна налаштувати власні колірні зони або вибрати один з варіантів за замовчуванням. Камеру можна повертати для пошуку оптимальних кутів для отримання бажаних зображень. Програма також може відображати зони камер з лінзами з високим рівнем спотворень.

Програмне забезпечення може моделювати зображення з камери на основі налаштувань і параметрів сцени. Також враховуються властивості джерел світла і чутливість камери. За параметрами можна розрахувати глибину різкості камери. Інші властивості, що відображаються – це контраст зображення, стиснення і рендеринг.

Сайт ПО: cctvcad.com

3. IPVM представила свій калькулятор камери Google Maps. Калькулятор дає можливість адресувати і відображати камери повністю в режимі онлайн. Він дозволяє заощадити час і гроші фахівців з проектування систем.

Інтеграція Google Street View дозволяє користувачам бачити поле зору камери спостереження перед установкою. При цьому системні інтегратори, які використовують калькулятор, економлять на дорогих відвідуваннях об’єктів. Коли камери переміщаються по вибраній сцені, вид вулиць також оновлюється автоматично. Є можливість експериментувати з різними кутами і місцями розташування користувачам і інтеграторам зі свого комп’ютера, швидко знаходячи ті камери, які працюють найкраще.

Автоматичний розрахунок щільності пікселів спрощує вибір відповідної камери. Помістивши камеру на сцену, можна відразу побачити попередній перегляд якості зображення. Більше не потрібно гадати, чи буде камера відповідати вимогам замовника. Швидка зміна відстані до цілі, кут огляду і фокусна відстань дозволять зробити точний вибір необхідного обладнання.

ПО: calculator.ipvm.com

4. Інтеграція IP Video System Design Tool (Інструмент проектування IP-відеосистем) – VIVOTEK з JVSG робить проектування професійних систем відеоспостереження ще більш швидким і простим.

За допомогою інструменту проектування IP-відеосистеми можна розрахувати точна фокусна відстань об’єктива і кути огляду всіх камер за секунди, а також перевірити поле зору кожної камери. Це дозволяє виявляти будь-які мертві зони і підвищує безпеку вашого приміщення за рахунок використання 2D і 3D моделювання. Цей інтелектуальний інструмент також може отримувати більш точні оцінки пропускної здатності мережі, сховища і виконувати безліч інших корисних функцій для поліпшення конструкції системи спостереження.

Надані можливості:

  • Підвищення ефективності системи безпеки, зниження витрат на пошук кращих місць для камери
  • Розрахунок точної фокусної відстані об’єктива камери і кутів огляду за секунди
  • Перевірка поля зору кожної камери і пошук мертвих зон для підвищення рівня безпеки приміщення за допомогою 2D і 3D моделювання.
  • Отримання оцінки необхідної пропускної здатності мережі для формування мережевих відеосистем з будь-якою кількістю IP-камер і відеосерверів.
  • Розрахунок необхідного місця на жорсткому диску для зберігання відеоархіву.
  • Завантаження плану ділянки / поверху в форматі фонового зображення JPEG, JPG, BMP або PDF.
  • Друк або експорт проекту в PDF.

ПО: vivotek.com/ip_video_system_design_tool

Програмні інструменти являють собою складний світ з підтримкою великої кількості бібліотек. Вони дозволяють створювати 3D-моделі будівель і їх внутрішнього обладнання. У моделі згодом поміщаються камери з певними параметрами. Потім інструменти можуть імітувати зображення, зняті камерами, і показувати попередній перегляд реальних матеріалів.

статтю підготував

Євген Чернець