22 Грудня 2018

Обчислювальний центр КБ «Південне» оснастили суперкомп’ютером на 300 терафлопс

Вычислительный центр Yuzhnoye SC оснастили суперкомпьютером на 3000 Терафлопс

У конструкторському бюро «Південне» введений в експлуатацію новий обчислювальний центр Yuzhnoye SC (ВЦ) з найпотужнішим суперкомп’ютером в Україні. Він націлений на рішення інженерних і наукових завдань за допомогою методів обчислювальної фізики. Повідомляється, що на цій платформі використовується програмне забезпечення для моделювання в таких галузях як аеродинаміка, механіка, теплообмін і мультіфізіка.

Вычислительный центр Yuzhnoye SC оснастили суперкомпьютером на 3000 Терафлопс

Як наголошується в офіційному прес-релізі проект був виконаний за участю копаній MTI, Hewlett Packard Enterprise, APC by Schneider Electric, ANSYS.

Заявлено, що конфігурація суперкомп’ютера включає сотні серверів і близько чотирьох тисяч обчислювальних ядер на процесорах новітньої архітектури. Загальна ємність оперативної пам’яті – близько 18 ТБ, для швидкого зберігання даних є сховище на 200 ТБ. Всі компоненти суперкомп’ютера об’єднані спеціалізованої високошвидкісний комп’ютерною мережею. Крім того, система обладнана гібридними обчислювальними серверами з новітніми графічними прискорювачами і окремими модулями для обробки і візуалізації великих розрахункових даних. Пікова продуктивність суперкомп’ютера складає 300 терафлопс.

Доступ до таких обчислювальних ресурсів дасть фахівцям КБ «Південне» можливість з недоступною раніше швидкістю проробляти сотні технічних рішень і впроваджувати найбільш оптимальні та ефективні, розширить можливості для реалізації нових, нестандартних ідей. Введення в експлуатацію суперкомп’ютера ще більше підвищить науково-технічну конкурентоспроможність підприємства.

Вычислительный центр Yuzhnoye SC оснастили суперкомпьютером на 3000 Терафлопс

Відкриття обчислювального центру – тільки перший етап впровадження високопродуктивних комп’ютерних технологій. В майбутньому продуктивність суперкомп’ютера може бути збільшена вдвічі, а комп’ютерна інфраструктура ВЦ стане основною платформою електронної діяльності підрозділів КБ «Південне».


Джерело: «Компьютерное обозрение»