18 Травня 2012

Наші об’єкти в пресі. Відкрито міжнародний термінал аеропорту «Жуляни»

Сьогодні відбулося відкриття міжнародного терміналу аеропорту «Київ», передає кореспондент РБК-Україна.

Загальна площа терміналу – 14 тис. кв. м. На 2 тис. кв. м розташували 4 ресторани, 5 барів, 3 магазини безмитної торгівлі, 2 кімнати матері і дитини, авіакаса, пункт прокату автомобілів, аптечний кіоск, відділення банку і т. д. Передбачено окремий зал для обслуговування пасажирів, які подорожують бізнес-класом, і віп зал площею 1500 кв. м.

 

За словами директора компанії «МастерАвіа» Олексія Яковця, загальна вартість терміналу склала 340 млн грн.

«Сумарний обсяг інвестицій становить близько 400 млн грн. Кошторисна вартість самого терміналу, благоустрій прилеглої території, котельні та внутрішніх мереж – 340 млн грн. І ще близько 60 млн грн коштує облаштування перону для стоянки літаків типу Boeing-737 », – сказав Яковець.

Проектна пропускна спроможність терміналу – 320 пасажирів на годину на виліт, але в процесі будівництва завдяки застосуванню нових методів реєстрації пасажирів, оптимізації внутрішнього простору аеровокзалу вдалося збільшити пропускну здатність до 500 пасажирів на годину. Потенційно передбачена перспектива розширення терміналу зі збільшенням пропускної спроможності до 1,5 тис. осіб на годину.

Раніше перший заступник генерального директора аеропорту Олег Петровський повідомляв, що загальна сума інвестицій в будівництво нового терміналу аеропорту «Київ – Жуляни» складе 500 млн грн ..

 

Аеропорт «Київ» (Жуляни) розташований в 8 км від центру міста. Після реконструкції злітно-посадкової смуги, засобів управління і контролю за повітряним рухом, світлосигнального обладнання аеропорт може приймати повітряні судна класу Boeing або Airbus з повним завантаженням.

 

У цьому аеропорту під час чемпіонату Євро-2012 прийматимуть чартерні рейси. Саме в Жулянах приземлиться сім’я УЄФА, в той час як «Бориспіль» буде приймати звичайні рейси і чартери з уболівальниками.

Джерело: http://www.rbc.ua/rus/top/show/otkryt-mezhdunarodnyy-terminal-aeroporta-kiev-foto–17052012143800