10 Жовтня 2011

Наші об’єкти в пресі. Як відкривали «Олімпійський»

Президент України, спортивні зірки та юне футбольне покоління, найкращі співачки країни, світова зірка Шакіра, тисячі артистів, які перевтілювались в князів та українських героїв, а також майже 60 тисяч глядачів відкрили стадіон «Олімпійський».

Урочиста церемонія тривала близько 2,5 годин. Стадіон був переповнений, за винятком місць за головною сценою. Тисячі людей почали збиратися на концерт ще за три години до початку. Саме шоу відкриття пройшло феєрично. Як і обіцялося, наймасштабнішою була перша частина, яка розповідала про заснування Києва, древню історію України. Спочатку на човні припливли легендарні засновники міста Кий, Щек і Хорив, їх сестра Либідь, в цей момент футбольне поле перетворилося в Дніпро.

Далі на сцені – становлення держави, коли українцям довелося захищатися від іноземної навали у вигляді триголового чудовиська. Бойові сцени супроводжувались вогняним шоу, з піротехнічними ефектами і фаєр-жонглерами. Етапним моментом в історії виділено момент хрещення України – на полі вибудували величезний рухомий «животворний хрест».

Фільм з історії НСК «Олімпійського» багато в чому перегукувався з історією українського спорту, нашими перемогами. Аудиторія чутливо реагувала на ключові події: ось «Динамо» перемогло мюнхенську «Баварію» в 1975 році, ось Платіні відкриває конверт з написом «Україна і Польща», називаючи господарів Євро-2012 … Відразу після кіно на велику сцену вийшли 16 юніорських команд – по кількості команд-учасників майбутнього чемпіонату. Шістдесятитисячній зал вибухнув оплесками.

Як і тоді, коли на поле до юніорів урочисто вийшли 50 українських зірок спорту – чемпіони, призери Олімпійських ігор. Сергій Бубка, Олександр Крикун, Олена Говорова, Ніна Уманець, Леонід Литвиненко, Валерій Борзов, Яна Клочкова, Інна Осипенко-Радомська, Сергій Чухрай, Володимир Морозов, а також легендарні футболісти – Володимир Безсонов, Олег Протасов, Володимир Мунтян, Геннадій Литовченко, Леонід Буряк, Олексій Михайличенко, і багато спортсменів, які прославляли нашу країну.

Привітав НСК «Олімпійський» з новим Днем народження і Президент України Віктор Янукович. Глава держави переконаний, що оновлений НСК – подарунок дітям, серед яких зростатимуть майбутні чемпіони. «Ми довели світовій громадськості, що з Україною можна мати справу. Українці показали, що ми – працьовитий народ, який готовий долати труднощі заради кращого майбутнього », – зазначив Президент.

Далі були гігантські барабани і трембіти, унікальні трюки італійських циркових труп, які запустили з висоти на поле м’яч Євро-2012. Після цього на сцену вийшли три українські топ-співачки і заспівали найвідоміші хіти. Гайтана в вінку виконала «Стожари», Ані Лорак – «Червону Руту», Таїсія Повалій – «Рідна земля».

А далі була Шакіра. Зірка дала «гарячий» 40-хвилинний концерт, запалюючи публіку своїми хітами, а також провела на сцені українським дівчатам невеликий майстер-клас з танцю. Завершив програму дивовижний феєрверк, який могли спостерігати всі прилеглі райони. «Олімпійський» сяяв як діамант. Стадіон, з Днем народження!

Джерело: http://nsc-olimpiyskiy.com.ua/ru/stadium/news_nsc/24647/

Наш проект на «Олімпійському»: http://www.scs.ua/node/1082