28 Листопада 2011

«СКС» на презентації книги Михайла Балкарова по охолодженню в ЦОД

24 листопада компанія «СКС» взяла участь в презентації книги відомого російського фахівця з охолодження в центрах обробки даних, акредитованого спеціаліста Uptime Institute Михайла Балкарова (на фото) «Охолодження серверних і ЦОД». Захід, що пройшов в Київському планетарії, було організовано компанією Alpha Grissin Infotech Ukraine, офіційним дистриб’ютором Emerson Network Power в Україні. Організатор же сприяв і виданню книги.

Компанія Emerson, безперечно, вважається одним з найбільших в світі експертів в індустрії ЦОД. Це зайвий раз підтвердилося і на презентації: тут були представлені нові системи гарантованого енергопостачання лінійки Liebert, причому з такими характеристиками, де ККД наближається практично до одиниці і відбувається повне використання активного завантаження (кВА = кВт); не менш ефектно виглядає і рішення нещодавно поглиненої Emerson компанії Chloride – модульний трифазний ДБЖ Trinergy з масштабованою потужністю майже до 10 МВт. Або взяти новий продукт компанії Avocent, яка також вже увійшла до складу Emerson, – унікальну платформу для моніторингу та управління ресурсами центру обробки даних Trellis (її розробка завершується). У фіналі преамбули представник міжнародної компанії Alpha Grissin продемонстрував і конкретні мегаватні проекти ЦОД на обладнанні Emerson, але все більше за межами нашої Батьківщини.

Проекти такого масштабу поки що мають одиничне втілення не тільки в Україні, але і в СНД. Сьогодні і замовники, і інтегратори в масі все ще осмислюють доцільність і економічну ефективність класичних ЦОДів. І в цьому плані поява книги Михайла Балкарова і її просвітницька місія вельми до речі. На наш погляд, важливо навіть не те, що автору вдалося зібрати і узагальнити великий за обсягом матеріал, а то, що він адаптований до наших реалій і викладено в популярній і безпосередній формі. Показово, наприклад, що хоча книга адресована проектувальникам сучасних дата-центрів, в її назві згадується і ближча нам «серверна» (на якій поки найчастіше відточується досвід наших проектувальників), а контент включає ненав’язливий «лікнеп» по теорії охолодження і огляд можливих його схем. Цікаві також розсипані по виданню рекомендації та поради власникам обчислювальних потужностей: головна турбота про розумний баланс між продуктивністю та економічною ефективністю. Автор нагадує відомий ринковий закон: чим економічніше запропонована технологія, тим більше вона коштує. І підтверджує діаграмою: граничне підвищення індексу енергоефективності (PUE) призводить до різкого подорожчання вартості володіння ЦОД. А для більшої переконливості закріплює умовивід хайку власного твору:

Заплатив багато
За все те, що безкоштовно.
Тепер навчений!

 

Немає сенсу переказувати книгу Михайла Балкарова – праця це солідна, його потрібно вивчати. І якщо не вдасться дістати саму книгу (тираж, на жаль, невеликий), можна спробувати звернутися до автора: www.abc4dc.org. У всякому разі, він сам наполягає на «викриттях і спростуваннях» і запрошує до діалогу.

На завершення хотілося б відзначити плідну діяльність компанії Alpha Grissin Infotech Ukraine, яка цілеспрямовано насичує інформаційний простір сучасними технічними ідеями і таким чином готує грунт для чергових технологічних проривів в Україні.

Будучи сертифікованим проектувальником і інсталятором СКС в ЦОД (від AMP Netconnect), в руслі таких же ідей і знань будує свою роботу і «СКС». А тому високо оцінює нову ініціативу колег.