28 Грудня 2020

Живе відео? Для вас досяжно!

 

Прямі трансляції сьогодні дуже популярні як для перегляду, так і для створення контенту. І деякі статистичні дані від різних представників тільки підтверджують це.

Наприклад:

  • Більше одного з п’яти відеороликів Facebook транслюються в прямому ефірі, і їх дивляться до трьох разів довше, ніж попередньо записані.
  • 80% людей вважають за краще живе відео блогу, коли мова йде про бренди, які їм подобаються.
  • Очікується, що в цьому році на прямі трансляції доведеться більше 80% всього інтернет-трафіку; це число може навіть збільшитися, оскільки багато хто з нас відчувають ізоляцію і звертаються до Інтернету для роботи, зв’язку та розваг.

Це всього лише кілька вагомих причин спробувати прямі трансляції, але їх набагато більше, тому-то стріми і набирають популярність.

Так що ж необхідно для того, щоб провести найпростіший влоговий стрім з мінімальними витратами на його організацію? Безумовно мінімальний пакет вимог – це мобільний телефон і аккаунт на необхідному майданчику, але ми поговоримо сьогодні про трохи більше наближеному до професійного варіанту. Ну що ж, приступимо!

  1. Мета
  2. Устаткування
  3. Програмне забезпечення
  4. Сервіси для стріму

Мета – початок всіх початків

Безумовно, приступаючи до влогового стрімінгу, варто перш за все дати відповіді самому собі на питання, що стосуються саме його цілей. Чого саме потрібно домогтися в його процесі? Ви хочете отримати популярність, багатство і вплив в Інтернеті? Підняти дружні ігрові сесії на новий рівень? Ви володієте спеціальними навичками – наприклад, кулінарією, йогою і т. д. – якими є бажання поділитися з людьми? Або просто тому, що це здається кумедним заняттям? Відповіді на ці питання допоможуть правильно підібрати і обладнання і вибрати вірні настройки потокового відео.

Устаткування

Цей пункт можна по праву назвати технічною основою всього процесу, адже саме обладнання визначить фактичну якість інформаційного потоку.

Для проведення прямої трансляції, знадобиться програмний або апаратний кодировщик, щоб перетворити аудіо і відео в формат, який можна використовувати в Інтернеті. Не дивно, що апаратний кодировщик – це фізична річ, яка підключається до комп’ютера, а сам програмний кодировщик – це програма, яка запускає цей потік в ефір.

В ідеалі добре використовувати найшвидший і новітній комп’ютер, який є, а також кращий мікрофон і камеру з наявного арсеналу.

Комп’ютер – це мозок операції, незалежно від того, що транслюється. Він повинен бути досить швидким, щоб впоратися з тим, що на ньому робиться, в той час як він також кодує і завантажує відеопотік на платформу, яка обрана для використання. Якщо використовувати комп’ютер слабкої потужності, можливо він буде лаятися і перегріватися від навантаження, яке йому не під силу. Також необхідно швидке з’єднання – особливо висока швидкість завантаження. Близько 8-9 Мбіт / с – це мінімум для стабільного виведення HD відео (1280 × 720).

Потім підключаємо мікрофон до комп’ютера через USB або звукову карту. І пам’ятаємо, що отримання чистого звуку більш важливо, ніж відмінне відео.

Якщо камера має вихід mini hdmi або ж micro hdmi, знадобитися карта відео-захоплення. Але також можна використовувати якісні Web камери по USB.

Інше обладнання, яке слід враховувати: освітлення. Ймовірно, найважливіше, що можна зробити для себе після придбання доброго мікрофону, – це інвестувати в хороше освітлення для свого стрімінгового простору. Це допомагає камері робити життєво важливу роботу, дозволяючи добре виглядати герою в кадрі. Це може означати що завгодно, від установки лампи за камерою до придбання спеціального кільцевого світла, який гарантує, що все буде виглядати однаково.

Хромакей – ще один популярний інструмент для поліпшення зовнішнього вигляду вашої трансляції. По суті, його налаштовують за об’єктом, і використовуючи програмне забезпечення для потокової передачі, редагують фон прямо перед виходом відео.

Якщо все вищеперелічене пройдено на відмінно, рухаємося до наступного пункту.

Програмне забезпечення

Тепер, коли все підключено і справно працює, в процес налаштування занурюється програма, заздалегідь встановлена ​​на ПК. Для мовлення відео потоку на даний момент існує багато різних програм. Найпоширеніші і найбільш прості у використанні це, наприклад OBS, vMix, Wirecast.
Розбирати кожну з них в цій статті не будемо, адже для кожної з них можна ціле керівництво написати. Можливо торкнемося основних моментов роботи деяких програм в одній з наступних статей, а поки зупинимося на можливостях.

Всі потоки як відео, так і звуку, необхідно відобразити в обраному програмному забезпеченні, і вже маючи всі в одному вікні, контролювати процес потоку інформації, що виводиться на стрімінговий майданчик.
Крім виведення звуку і відео, прямо всередині програм можна додати в свій стрім зображення, окремо збережені відеофайли, відобразити екран ПК або вікно браузера, текстові титри, підписи і багато іншого, в залежності від поставлених цілей.

Сервіси стріму

Із зростанням попиту на мультістрімінг з’являється все більше платформ для трансляції живого відео, які дають користувачеві повний контроль над доступом до потокових служб. Можна почати свою власну трансляцію в перебігу декількох хвилин одночасно на кілька платформ, таких як YouTube, Facebook, Twitch і інші.

Мультістрімінгові сервіси дозволяють взяти під контроль безліч своїх трансляцій. Він ідеально підійде для новинних каналів, церков, педагогам і тренерам з їх онлайн-курсами, спортивних мовників і багатьох інших представників.

Найбільш поширеними рестрімерамі на сьогоднішній день можна назвати такі як Restream.io, castr.io, AV.io і інші, які дозволяють використовуючи ключ потоку розшарити ваше відео на кілька різних платформ.

Дана стаття описує початковий поріг входження для проведення стріму. У наступних статтях я опишу як зробити мультікамерний і професійний (концертний) стрім.

статтю підготував
Євген Чернець