7 Грудня 2015

Ринок «на краю мережі» стимулює попит на мікро-ЦОДи

Зростання надання послуг на «краю» мережі, обумовлений приходом Інтернету речей (IoT), активізувало попит на мікро-ЦОДи. Згідно з дослідженням аналітичної компанії Markets and Markets, до 2020 року він зросте до $ 6,3 млрд.

Мікро-центри обробки даних – це самостійні системи на рівні стійки, що містять «на борту» всі компоненти «традиційного» центру обробки: системи телекомунікацій, зберігання, охолодження, безпеки і джерела безперебійного живлення. Такі установки можуть бути розгорнуті в приміщенні або на відкритому повітрі, причому деякі з них мають власні двигуни на альтернативній основі.

Корпуси міні-ЦОД стандартизовані National Electrical Manufacturers Association (NEMA) відповідно до екологічних стандартів і надійністю для використання в суворих умовах. Модулі можуть бути реалізовані в одній або декількох стійках в залежності від вимог замовника. Мікро-центри обробки даних надаються у трьох специфікаціях, віднесених до категорії ISO: контейнер, корпус і «на санчатах» (skid mounted).

Markets and Markets прогнозує значне зростання числа компаній, які задіюють мікро-центри обробки даних в найближчі роки. І взагалі, в прогнозований період очікується серйозний розвиток апаратного забезпечення операторів і в цілому індустрії ЦОД за рахунок сегмента мікро-датацентрів.

Як очікується, найбільш швидко зростаючими ринками цього сегмента стануть Північна Америка, Азія і Тихоокеанський регіон. А конкретніше, ринок мікро-ЦОД, за оцінками, виросте з $ 1,7 млрд в 2015 році до $ 6,3 млрд до 2020 року в основному за рахунок ринків, що розвиваються, таких як Китай, Індія і Бразилія.

До групи найбільш помітних гравців на цьому ринку входять AST Modular (Schneider Electric), Canovate Group, Elliptical Mobile Solutions, Huawei (зразок на фото вище), Panduit Corp, Rittal, SGI, Wave-2-Wave Solution Corporation, Zellabox і Dell.