11 Вересня 2015

Розроблено кабельні оболонки з димовиделенням, близьким до нульового

Антипірени, які використовуються в матеріалах для виготовлення безгалогенних, що володіють низьким димовиделенням кабельних оболонок, містять високі дози мінеральних наповнювачів, таких як гідроксид магнію (MDH) і тригідрат алюмінію (ATH), які під дією полум’я в результаті ендотермічної реакції розкладаються на окис і воду. Антипірени MDH і / або ATH діють як в газоподібної, так і в твердій фазі. Газо-водяна фаза «огортає» полум’я, усуваючи кисень і розріджуючи горючі гази. Тверда фаза обугливания утворює захисний прикордонний шар, який має або піноподібну структуру (яка спучує), або утворює склоподібний шар, герметизирующий поверхню і яка обмежує подальше горіння. Цей шар також може допомогти утримати токсичні гази.

Проведені компанією SACO Polymers Inc. дослідження підтвердили ефективність комбінації спеціально розроблених добавок для забезпечення нерозповсюдження горіння через виділення води в газоподібній фазі, підвищеного ступеня цілісності шару, який обвуглюється і когезионной здатності в твердій фазі. В результаті досягається виключно високий рівень стійкості до поширення полум’я при випробуванні вертикально прокладених кабелів відповідно до стандарту IEEE 1202 / FTU.

У розробленій новій оболонці ефективний бар’єр у вигляді шару, який обвуглюється, утворюється в самому початку випробування, мінімізуючи поширення полум’я по довжині вертикально прокладених кабелів, а також всередину кабельної конструкції. Результатом цієї переваги є мінімальна довжина шару, який обвуглюється, мінімальне оголення сердечника і близьке до нульового димовиделення, незалежно від конструкції кабелю. Основною проблемою при створенні нових матеріалів оболонки була розробка суміші наповнювачів, яка повинна була бути ефективною вже при температурі 850°С (відповідно до випробування на поширення полум’я по IEEE 1202 / FTU).

Хімічний склад наповнювачів, співвідношення і загальний вміст наповнювачів в полімерній матриці, а також обробка поверхні були оптимізовані для досягнення виключно високих пожежобезпечних властивостей і необхідних фізичних, механічних та інших характеристик кабелів. Наповнювачі частково починають діяти при температурі < 850°С (випробування FTU), а повний процес затвердіння шару, який обвуглюється, завершується при температурі > 850°С < 1200°С, як підтверджують результати диференціальної скануючої калориметрії і термогравіметричного аналізу (DSC-TGA). Кабелі з оболонкою з матеріалів на основі оптимізованої суміші наповнювачів також пройшли повномасштабні випробування на поширення полум’я для вертикально прокладених кабелів відповідно до стандарту IEEE 1 202 / FTU.