26 Листопада 2015

Leoni представляє нові кабелі серії SeaLine Категорій 6 і 7 для екстремальних умов у відкритому морі

Компанія Leoni розширила свій асортимент серією суднобудівних кабелів SeaLine Категорій 6 і 7, призначених для експлуатації в суворих морських умовах. Залежно від матеріалу оболонки нові кабелі можуть бути також стійкі до нафти або бурового розчину згідно з міжнародними стандартами NEK 606. На замовлення кабелі можуть поставлятися армованими сталевим дротом або без нього, а також в оплетке з лудженої міді.

Вимоги до кабелів у відкритому морі особливо високі, і не тільки тому, що вони повинні витримувати вплив вітру, солоної води та інших природних факторів, – вони також не повинні представляти ніякої небезпеки в разі пожежі. Всі кабелі вільні від галогенів і мають вогнестійку (FRNC) зовнішню оболонку, яка може похвалитися унікальною стійкістю до вогню і низьким рівнем викидів диму, що значно знижує загрозу отруєння людей під час пожежі. Крім того, всі вони пройшли тест МЕК 60332-3-22 на поширення полум’я в пучках проводів або кабелів.

Нові кабелі можуть також забезпечуватися оболонкою типу SHF1 і SHF2, що забезпечує особливу стійкість до нафти і бурової рідини. І в цій якості вони придатні для використання на бурових установках, нафтопереробних суднах, на танкерах, морських вітряних електростанціях. Стійкість до агресивної бурової рідини відповідно до NEK 606 підтверджена під час тесту в масляному середовищі, а також у водному розчині броміду кальцію. У цьому випадку тривалість випробування становить 56 днів при температурі занурення 70 ° C.

Для розгортання кабелів поблизу суднових двигунів використовується термопластична оболонка типу SHF2, яка практично не підтримує горіння і особливо стійка до впливу агресивних масел. До речі, стійкість до масла перевіряється відповідно со стандартом IEC 60811-404 (24 години при температурі 100 ° С). Оболонки типу SHF1 не потребують таких жорстких випробувань, оскільки кабелі з такою оболонкою не перебувають в постійному контакті з водою і маслами.

А всього Leoni має 72 різновиди кабелів Категорій 6 і 7 з стійкими до нафти і бурових розчинів оболонками. Примітно також, що всі кабелі серії SeaLine доступні в різних розмірах поперечного перерізу провідника (22-26 AWG).