23 Червня 2017

Raritan в гостях у «Інжинірингової компанії СКС»

У червні 2017 року американська компанія Raritan (входить до складу Групи Legrand) провела презентацію своїх продуктів для керівників проектів «Інжинірингової компанії СКС». Презентацію провів регіональний менеджер з продажу продукції Raritan в Східній Європі, на Близькому Сході і в Африці Роб Сайкьюрбек (Rob Suijkerbuijk).

Компанія Raritan відома як виробник інтелектуальних систем розподілу електрики і KVM-перемикачів. Основний бізнес компанії (60-70% продажів) – на американському ринку, однак з моменту злиття з Групою Legrand, за рахунок її широкої міжнародної партнерської мережі, продукція Raritan активно виходить і на європейський ринок.

В ході семінару було продемонстровано в дії одна з моделей інтелектуальних PDU (Power Distribution Unit). Такі системи для контролю якості електроживлення встановлюються зазвичай в центрах обробки даних, в серверних для критичних додатків (банки, аеропорти, армійські об’єкти), на автоматизованих виробництвах, в будівельних спорудах або торгових центрах. Встановлюються системи електрораспределенія зазвичай в монтажних шафах.

Конструкція представленого PDU містить ряд розеток, забезпечених реле, які роблять вимірювання електричних параметрів і передають інформацію на вбудований в прилад контролер. У свою чергу контролер, який за своїми можливостями відповідає рівню комп’ютера-блокнота або айфона, аналізує інформацію і реагує на ситуацію по запрограмованому сценарію. Так, наприклад, в разі перевантажень можуть бути відключені певні групи обчислювального обладнання, відповідно до пріоритетів. Це дозволить, наприклад, зберегти потужність ДБЖ для більш критичних ресурсів до виправлення ситуації.

Завдяки вбудованим мережевим карткам і роз’ємам дані про поточні події можуть передаватися в операторський центр. Також забезпечується віддалене управління і настройка PDU.

Крім власне контролю параметрів живлення, завдяки наявності групи інших роз’ємів (наприклад, є три роз’єми USB) і мережевим протоколам, PDU може виконувати функцію моніторингу шафи. Інформація з встановлених датчиків (вологості, температури, задимлення, проникнення, освітлення і т.п.) дозволяє контролювати стан кожної серверної шафи. Можливо навіть підключення відеокамери для візуального контролю «нутрощів» шафи.

Компанія Raritan (вже як бренд Legrand) пропонує системи розподілу живлення з різними можливостями: з вимірами на рівні входу, на рівні розетки, на рівні контролера – але завжди з можливістю вимірювання. Більш того, можливе об’єднання в одну систему декількох PDU для глобального контролю загальних показників для ЦОД: потужність, повітряні потоки і т.д.

Сьогодні Raritan випускає обладнання для розподілу потужністю від 16 до 63 А, однофазні та трифазні, з установкою в 19-дюймовому форматі на 1-2 юніта. Можливо також вертикальне розміщення приладу, оснащеного кількістю розеток до 48 одиниць на один PDU (1,78 метра), наприклад, для шафи 42 U (цікава деталь: «підвішувати» пристрій можна будь-яким кінцем, однак уявлення екрану завдяки гіроскопу буде завжди зручним). Устаткування також може бути розроблено під конкретні вимоги замовника.

Компанія Raritan не єдина, яка поставляє прилади подібного класу, однак поява на нашому ринку ще одного виробника розширить вибір при реалізації проектів, дасть нові можливості для підвищення енергоефективності та безпеки обчислювальних центрів, але, головне, ще на одну сходинку підніме технологічний рівень української індустрії обробки даних.