17 Червня 2015

У Білій Церкві відкрили новий біофармацевтичний завод

16 червня в Білій Церкві урочисто відкрили новий біофармацевтичний науково-виробничий комплекс «Біофарма».

 

Інвестори і акціонери підприємства, серед яких – українські бізнесмени Костянтин Єфименко та Василь Хмельницький, фонд Horizon Capital і банк FMO реалізували найбільш масштабний інвестиційний проект в біофармацевтичної галузі України. «Сума інвестицій складає більше $ 42 млн. Новий сучасний науково-виробничий комплекс був побудований в рекордно короткі терміни – всього за 15 місяців, – зазначив на відкритті голова наглядової ради НПК «Біофарма» Костянтин Єфименко. – Наш завод працює відповідно до національних і міжнародних стандартів виробництва лікарських засобів. Другу чергу заводу, а саме – з переробки плазми крові, починаємо будувати в серпні цього року. Інвестиції складуть $ 35 млн ».

 

Перший камінь у фундамент майбутнього підприємства з переробки плазми крові заклали вже зараз. За словами власників, новий завод виробничою потужністю 320 тонн, з почерговим запуском 160 і 320 тонн переробки, побудують протягом 3-5 років. Це виробництво значно розширить існуючі потужності компанії з переробки плазми, які на сьогодні складають до 90 тонн в рік.

 

«Майбутній завод-фракціонатор буде виробляти імуноглобулін, альбумін і фактор VIII. Виробництво цих препаратів буде здійснюватися за власною технологією, яка розроблена науковою лабораторією компанії «Біофарма» і успішно пройшла експертизу спеціалізованого німецького інституту вакцин і біологічних лікарських засобів ім. Пауля Ерліха», – розповів голова правління ПрАТ «Біофарма» Олександр Маковський.

 

Таким чином, «Біофарма» продовжує інвестувати в розвиток економіки України та фармацевтичної галузі зокрема, створюючи нові робочі місця і випускаючи продукцію, яка може гідно конкурувати на українському і міжнародному ринках.

 

На торжество приїхали міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі, радник Посла США з економічних питань Вільям Лаітінен, представники посольств Грузії, Канади та Австралії і міжнародних фінансових установ. Після урочистого відкриття організатори заходу провели екскурсію по заводу. А керівництво компанії «Біофарма» передало міністру охорони здоров’я медикаменти власного виробництва на суму 1 млн грн, які будуть використані для лікування поранених у військових госпіталях.

 

 

Джерело: Главком