Успішна «кар’єра» у системи безпеки буде тільки в тому випадку, якщо вона буде працювати поверх СКС.

СКС з зонної топологією – основа для розгортання і життя системи безпеки.

Можливості систем безпеки всім відомі з детективів і трилерів. Відеокамери там розрізняють моделі і номери автомобілів; розпізнають обличчя людей; ідентифікують аномальну поведінку; відстежують маршрут об’єкта по будівлі; помічають речі, залишені без нагляду; бачать вночі як удень; «пам’ятають» все, що відбувалося в їх поле видимості за багато днів і навіть місяців. Контроль доступу за картками і біометрії (відбитки пальців, відбитки долоні, райдужна оболонка ока) знає, куди і кому вхід можна дозволити або заборонити. Охоронна сигналізація все почує і побачить. І всім цим керує штучний інтелект.

Отже, про безмежні можливості систем безпеки ми все знаємо.

У житті систем безпеки дуже важливі такі аспекти:
– як вони розгортаються;
– як вони обслуговуються (настроюються, регулюються, …);
– як в неї додаються нові елементи: відеокамери, датчики, сенсори і т.п .;
– як відбувається зміна однієї системи на іншу.

За скільки часу розгортається нова система відеоспостереження на сто камер? При традиційному підході це займає два-три місяці.
При нашому підході це займає кілька днів.

Як би ми систему безпеки ретельно не планували, – в неї обов’язково з часом доведеться вносити зміни: встановлювати нові відеокамери і нові датчики. І тут важливі час, трудомісткість і вартість підключення нового елемента.

Скільки часу займе підключити нову відеокамеру на 12 поверсі будівлі до відеореєстратора, розташованому в підвалі будівлі? При традиційному підході це може розтягнутися на тиждень, іншу.
При нашому підході це займе півгодини.

Що станеться з нашою відеокамерою, якщо відключити рубильник електроживлення на поверсі? Вона повністю збереже свою працездатність.

Як будуть використовуватися кабельна лінія, якщо демонтувати відеокамеру? При традиційному підході цей кабель вже ніяк не використовується, він просто буде собі лежати мертвим вантажем і всі гроші, заплачені за його придбання і прокладку, далі пропадають марно. При нашому підході він повертається в кабельний пул і буде доступний для підключення інших пристроїв в іншому місці.

Наш підхід відповідає стандартуANSI / BICSI 007-2020, Information Communication Technology Design and Implementation Practices for Intelligent Buildings and Premises”.

У цьому стандарті стверджується, що системи безпеки не повинні мати власних трас, власних кабелів, власних кросових кімнат. Системи безпеки повинні працювати по структурованої кабельної системи.

І тут вже потрібно не традиційна звична СКС, а СКС з зонної топологією. В СКС з зонної топологією, від кросу кабельні лінії йдуть до зональних кросів (консолідаційним точкам, локальним кросів). А відеокамери та інші елементи систем безпеки підключаються до зональних кросів. Зональний крос, як правило, обслуговує зону 18 на 18 метрів. На зональному кросі спочатку забезпечується приблизно 25% вільних портів. Якщо потрібно встановити нову камеру, то вона підключається до найближчого зональному кросу (точці консолідації). Якщо камера демонтується, то її порт на зональному крос звільняється і стає доступним для підключення інших пристроїв.

Ми прийшли до розуміння важливості і цінності зонного топології СКС в кінці 90-х років і з тих пір використовуємо переваги цього підходу.

Бренди СКС, лідери ринку, такі як Systimax або Siemon мають в своєму портфелі концептуальні рішення для побудови СКС зонного топології – UCG у Systimax і ConvergeIT у Siemon.

Обладнання від всіх провідних виробників систем безпеки (в тому числі: Axis, Bosh, Avigilon, Milestone, Hikvision, Dahua, Tiandy, Suprema, Samsung, Honeywel, Johnson Controls, …) ідеально працює поверх СКС з зонної топологією.


Такий підхід до побудови систем безпеки економить замовнику час і гроші, як при створенні системи, так і при її експлуатації. Істотно знижуються капітальні витрати (CAPEX) і операційні витрати (OPEX) – голос фінансів завжди вирішальний.