28 Січня 2022

9 IoT-додатків, які змінять все

Незалежно від того, чи є ви майбутнім генеральним директором, генеральним директором або ІТ-лідером, ви вже стикалися з терміном IoT раніше. Він часто використовується поряд з чудовими порадами щодо того, як він зробить революцію в тому, як ви працюєте, граєте і живете. Але це просто ще одне модне слово, чи це як обіцяний технологічний святий Грааль? Правда полягає в тому, що додатки Інтернет речей (IoT) – це не просто одне рішення, а методологія планування, впровадження та використання технологій для досягнення широкого списку переваг.

IoT-додатки

У поєднанні з іншими технологічними руйнівниками, такими як 5G, автоматизація та машинне навчання, IoT трансформує те, як ми ведемо бізнес і йдемо своїм життям.

Отже, маючи це на увазі, давайте глибоко поринемо в IoT і деякі з практичних застосувань, які вже працюють сьогодні.

Що таке Інтернет речей?

IoT (Internet of Things ) – це вільна мережа взаємопов’язаних цифрових кінцевих точок, таких як споживчі пристрої, мережі, сервери, програми тощо. Хоча існує величезна різноманітність “речей”, які складають  IoT,  всі вони поділяють загальну рису здатності передавати дані через мережу, не вимагаючи взаємодії між людиною або людиною до комп’ютера.

Для цього кожна «річ», звичайно, повинна бути пов’язана з унікальними ідентифікаторами (UID), які повинні бути відібрані з океану інших пристроїв і кінцевих точок, таких як IP-адреса. У найпростішому вигляді екосистема IoT складається з двох або більше пристроїв з можливістю збору даних зі свого середовища (включаючи користувачів). Вони можуть передавати ці дані один одному через шлюз IoT або завантажувати їх на інші крайові пристрої або хмару для обробки та аналізу на місцевому рівні.

IoT повсюдно має конкретні програми, або “Речі”, розробляються для вирішення конкретних потреб у всіх секторах.

Підприємства усвідомили потенційні переваги роботи таким чином, щоб використовувати IoT на свою користь, такі як:

 • Покращення клієнтського досвіду
 • Працювати ефективніше
 • Використання більшої кількості споживчих даних
 • Покращення прийняття рішень
 • Прискорення надання послуг
 • Підвищення рівня сприйняття серед споживачів

У менш орієнтованих на споживача контекстах цілі IoT схожі, але можуть мати зрушення в цілях:

 • Підвищення продуктивності праці працівників
 • Підвищення видимості процесів та цифрових активів
 • Покращення доступу до даних у реальному часі
 • Полегшення спілкування

Екосистема IoT може бути такою ж складною, як встановлені системи GPS на транспортних засобах перевізника, які передають їх розташування центральному серверу. Цей сервер збирає, організовує та передає дані, щоб допомогти координувати активи, картографувати або відстежувати маршрути, а також надавати тим, хто приймає рішення, необхідні дані в режимі реального часу для прийняття критично важливих для бізнесу рішень. Або, це може бути так само просто, як ваш будинок Amazon Echo, Google Home або Apple HomePod, допомагаючи вам купувати продукти з онлайн-ринку

9 Специфічні програми IoT

1. Здоров’я та науки про життя

Безсумнівно, найбільш широке використання та обізнаність про IoT-додатки в цьому просторі пов’язані з мобільними споживчими пристроями. І сьогодні найпопулярнішим і всюдисущим видом, безсумнівно, є смарт-годинник.

Galaxy варіюються від Google, серії Apple Watch і різних пристроїв Fitbit, які не потребують великого представлення. У випадках пристроїв Galaxy Wear і Apple Watch це потужні інструменти продуктивності та розширення вашого смартфона з багатьма однаковими можливостями.

Розумні годинники Apple

Тим не менш, на сьогоднішній день найпопулярнішим використанням для  носимих є фітнес і трекери активності, очолювані такими компаніями, як Fitbit.

Вишуканість і особливості цих пристроїв зростають з постійно. Від моніторів серця до трекерів якості сну, до GPS та вбудованого Wi-Fi /5G , ми лише подряпали поверхню. Однак майбутнє носимих пристроїв може бути пристроями, які ще більш нерозривно пов’язані з нами через вбудовані пристрої, такі як Neuralink.

2. Споживач і дім

Розумний будинок  вже давно є ідеалом технологічних фанатиків, але тепер повільно стає реальністю.

Ви можете знайти розумні версії практично всієї побутової техніки, від пральних машин до холодильників до дзеркал гардероба.

Домашня міні-сторінка Google Home

Вони не тільки можуть забезпечити розширену функціональність, недоступну в звичайних системах, але вони можуть бути взаємопов’язані і керовані за допомогою однієї точки контакту.

Наприклад, домашні помічники споживачів, такі як Google Home, Apple HomePod і Amazon Echo, можуть інтегруватися з багатьма іншими побутовими приладами. Інші можуть поставляться зі своїм спеціалізованим смартфоном або комп’ютерними додатками. Ці програми варіюються від практичних до розкішних. Наприклад, вони можуть допомогти в обслуговуванні та контролі систем пожежної сигналізації, моніторингу споживання енергії / води або допомогти підтримувати ідеальний клімат-контроль у вашому домі.

3. Транспорт та логістика

Хоча ми все ще можемо бути якимось способом повністю усунути від вашої ранкові поїздки, управління дорожнім рухом – це поле, яке робить великі успіхи.

Більшість сучасних автомобілів, вироблених сьогодні, є пристроями IoT самі по собі з інформаційно-розважальними системами з такими функціями, як безшовна інтеграція смартфонів, GPS і навіть підключення до Інтернету.

Навіть використовуючи такі додатки, як Карти Google і Waze, ми отримуємо інформацію, яка полегшує наше життя, і ділимося нею з системами моніторингу трафіка.

Тим не менш, ми також стикаємося з появою “розумного автомобіля”, вперше створеного такими компаніями, як Tesla. Автоматизовані транспортні засоби можуть стати наступним кроком для досягнення повністю інтегрованих систем управління дорожнім рухом.

4. Сільське господарство

Умовно ми не думаємо про сільське господарство і передові технології в одному ключі.

Однак фермери вже використовують ці технології, щоб отримати їм доступ до безпрецедентних даних і прийняття рішень.

Наприклад, датчики, які можуть виявляти різні властивості ґрунту, такі як рівень вологи, кислотності і достатність поживних речовин, вже є звичайним явищем. Це може допомогти фермерам визначити, які культури найкраще підходять для грунту або відповідним чином підготувати грунт. Подібні пристрої можуть бути використані для збору та аналізу даних про клімат, короткочасну погоду тощо.

Фермери також можуть скористатися цілим рядом інших пристроїв IoT,  які охоплюють відстеження ресурсів, управління запасами, спостереження за полями і навіть моніторинг худоби. Це породило дисципліну «точного землеробства» і концепцію «розумної ферми».

5. Роздрібна торгівля та готелі

Оскільки галузь зосереджується на забезпеченні найкращого користувацького досвіду, цілком природно, що цей сектор також тяжіє до того, щоб бути більш орієнтованим на IoT.

Наприклад, електронні ключі можуть бути відправлені безпосередньо на ваш смартфон і використані для відкриття дверей готелю за допомогою QR-кодів. Це може допомогти зменшити тривалий час реєстрації та виїзду, а також автоматизувати інші взаємодії, такі як замовлення обслуговування номерів, запит на послуги прибирання, використання консьєржа тощо. Крім того, він усуває багато непотрібних взаємодій між людиною.

IoT додатки також надають готельним компаніям безпрецедентні  можливості для персоналізованого маркетингу, обміну повідомленнями та індивідуальних пропозицій.

Хоча це не його спочатку призначена мета, ці інновації є ще більш розумними в нашому пост-пандемічному світі.

6. Енергозбереження та «Розумна сітка»

Це не єдине масштабне цивільне використання IoT, але воно стало одним з найбільш актуальних.

Наша колективна совість ніколи не була більш залучена до мінімізації нашого екологічного сліду. Зниження і більш ефективне споживання енергії розглядається як один з найважливіших способів досягнення цієї мети.

Від промислових електростанцій до комунальних міських кварталів, встановлення «розумних» лічильників електроенергії з вбудованими датчиками та можливостями IoT може допомогти нам більш ефективно контролювати потік електроенергії.

Приплив даних також допомагає поліпшити прогнозні моделі про піковий час споживання та інші важливі тенденції. Крім того, технічне обслуговування та ремонт будуть посилені більш швидко і точно виявленням несправностей.

Споживчі програми також можуть надати людям інформацію, щоб краще зрозуміти, що вони здійснювали більший контроль над їх моделями споживання.

7. Будівлі та будівництво

Програми IoT також розкриваються протягом усього життєвого циклу будівництва та поточного технічного обслуговування будівель. Метою цих застосувань є в основному підвищення продуктивності та ефективності при одночасному зниженні експлуатаційних витрат.

Приклади цих систем різноманітні:

 • Електронний контроль доступу до будівлі з відстеженням входу/виходу
 • Датчики, підключені до систем електропостачання/ водопостачання для відстеження використання та потенційних несправностей

Автоматизація та моніторинг різних систем, таких як додатки також надають  компаніям гостинності безпрецедентні можливості для персоналізованого маркетингу, обміну повідомленнями та індивідуальних пропозицій.

Хоча це не його спочатку призначена мета, ці інновації є ще більш розумними в нашому пост-пандемічному світі.

8. Промислові

Останнім часом промисловий сектор став найпопулярнішою сферою застосування IoT.

Це висококонкурентний простір, і IoT, в поєднанні з автоматизацією та машинним навчанням, допомагає організаціям залишатися конкурентоспроможними, зменшуючи операційні витрати та підвищуючи продуктивність / ефективність.

Носимі та доповнена реальність все частіше використовуються, щоб допомогти робочій силі бути продуктивною та покращити управління людськими ресурсами. Оператори також отримують значну вигоду від посиленого моніторингу цеху, включаючи дані в режимі реального часу з виробничого обладнання та систем управління запасами.

В останні роки відбулися масові інновації в робототехніці та промислових екзоскелетах, які також підвищують безпеку і продуктивність. І буде цікаво подивитися, як це неминуче інтегрується з більшою екосистемою IoT.

9. Безпека та громадська безпека

Кількість заявок на IoT у сфері безпеки та громадської безпеки майже занадто численна, щоб згадати.

Що стосується захисту приватної або обмеженої власності, користувачі можуть скористатися поліпшеним моніторингом і спостереженням завдяки передовим датчикам навколишнього середовища, дронам і підключеним системам відеокамер.

Висновок

Наскільки ми прогресували, ясно, що ми бачили лише підказку з точки зору різноманітності, можливостей та впливу IoT на наше життя. При реалізації в тандемі з іншими досягненнями в області штучного інтелекту, автоматизації та мереж наступного покоління, він дійсно має потенціал різко революціонізувати те, як ми працюємо і живемо.

Поява 5G особливо важливо для подальшого впровадження та інновацій у просторі IoT. Зростання цих взаємопов’язаних пристроїв викликало зростання нашого попиту на високошвидкісне, надійне та широкосмугове з’єднання. Це особливо вірно, якщо ми хочемо отримати повну вигоду від даних в режимі реального часу та прискореного прийняття рішень, обіцяних додатками IoT.


Публікацію підготовлено за матеріалами “IoT Magazine” (Вересень 1, 2021) – “9 IoT applications that will change everything”.